11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Pielęgnując tradycje polskie 4 listopada 2020r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości.  Dzieci z grupy “SŁONECZKA” uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Przedszkolaki  zaprezentowali tańce, wiersze i piosenki związane ze świętem naszej Ojczyzny. Tym samym słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny.
Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Fot: Dorota Stępień